Dziewczynka uczy sie stojąc przy oknie
Nauka i rozwój

Portal „Rozwój dziecka” pełen zadań do druku dla wsparcia edukacji kilkulatka

Artykuł partnera.

Dzieci w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych może i uczą się rzeczy dość prostych, jednak trzeba przyznać, że muszą ich opanować naprawdę wiele. Cały materiał, który przyswoją na początku swojej edukacji, stanie się podstawą do dalszej nauki kończonej najwcześniej w momencie pełnoletności. Jak wspierać dzieci w rozwoju już w pierwszych latach życia? Jednym ze sposobów są zadania dla dzieci do druku, przy których maluchy mogą ćwiczyć i utrwalać zdobytą wiedzę, jednocześnie zapewniając sobie nieco łatwiejszą adaptację w szkole.

Zadania dla dzieci do druku – różne dziedziny i poziom trudności

Zadania dla dzieci mogą być odpowiednie dla maluchów w różnym wieku. Przedszkolaki wprost przepadają za kolorowankami czy prostymi ćwiczeniami, w których mają łączyć określenia z grafikami, powtarzając w ten sposób na przykład nazwy owoców czy środków lokomocji. Całą masę tego rodzaju ćwiczeń dla najmłodszych znaleźć można na portalu „Rozwój dziecka” pod adresem https://childdevelop.pl. To zadania, które pobiera się bezpłatnie po założeniu konta, a następnie drukuje.

Na portalu „Rozwój dziecka” nie brakuje także zadań odpowiednich dla nieco starszych dzieci. Popularne są na przykład zadania przydatne przy nauce pisania, na których maluch może ćwiczyć pisanie szlaczków, liter, czy cyfr. Dostępne są również materiały odpowiednie dla uczniów szkół podstawowych, dzięki którym utrwalą wiedzę między innymi z języka polskiego, języka angielskiego, czy matematyki.

Dlaczego warto wykonywać z dzieckiem zadania?

Czy zajęcia prowadzone w szkołach i przedszkolach nie wystarczą? Dlaczego warto dodatkowo zachęcać dziecko do wykonywania zadań w domu? Korzyści warto rozważyć w kontekście dzieci w różnym wieku. W przypadku przedszkolaków najbardziej docenia się ćwiczenie sprawności dłoni i starannego pisania, w tym nawet początkowo na prostych kolorowankach czy szlaczkach. Ważne jest także wydłużanie czasu skupienia dziecka, które przyda się zwłaszcza wtedy, gdy przyjdzie czas na pierwsze zajęcia w szkole.

W przypadku starszych dzieci, które są już w pierwszych klasach szkoły podstawowej, wykonywanie zadań staje się świetnym sposobem na utrwalanie materiału. Zadania z matematyki może wykonywać dziecko, które nie do końca zrozumiało materiał na lekcji, albo zrozumiało go świetnie, więc ich wykonanie zajmie tylko chwilę, a wiedza zostanie porządnie utrwalona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.