Tokio
Ciekawostki kulturalne Wycieczki Zabytki

Co warto zobaczyć wybierając się na wakacje do Tokio – top 8 miejsc i atrakcji

Tokio to największe miasto w Japonii i równocześnie jego stolica. Czym się charakteryzuje? Co warto zobaczyć wybierając się do Tokio? Na jakie atrakcje warto się nastawić? Na te i inne pytania odpowiada poniższy artykuł.

Tokio – stolica Japonii

Tokio jest stolicą Japonii. Jest także największym miastem kraju kwitnącej wiśni, jak często nazywa się Japonię. Leży na wyspie Honsiu, która jest największą japońską wyspą. Miasto jest położone nad Oceanem Spokojnym. Obszar stolicy Japonii to najgęściej zaludnione miejsce na świecie. W połączeniu z miastami ulokowanymi nad Zatoką Tajską tworzy aglomerację, którą zamieszkuje ponad 30 mln ludzi.

Tokio – atrakcje

Stolica Japonii słynie z wielu ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w trakcie podróży do Tokio. Do największych atrakcji miasta należą m.in. świątynia Sensō-ji, Pałac Cesarski, czy Narodowe Muzeum Przyrody i Nauki. W Tokio warto zobaczyć również Narodowe Muzeum Sztuki Zachodniej, Chram Meiji oraz Muzeum Miraikan.

1. Świątynia Sensō-ji

Jednym z godnych uwagi miejsc w stolicy Japonii jest na pewno świątynia Sensō-ji. Jest ona najstarszą świątynią buddyjską w mieście. Leży w dzielnicy Taitō. Świątynia ta jest centrum kultu poświęconego Kannon, czyli bogini miłosierdzia, życzliwości i współczucia oraz jednym z głównych punktów na liście turystów. Corocznie w świątyni pojawia się nawet 30 mln ludzi. W świątyni odbywa się mnóstwo uroczystości i festiwali, m.in festiwal Honzon-Jigen-e oraz Sanja Matsuri.

2. Pałac Cesarski

Pałac Cesarski w Tokio znajduje się w dzielnicy Marunouchi i jest jej główną atrakcją. W jego okolicy znajdują się XVII-wieczne parki otoczone fosą i murem. Rezydencja wciąż jest używana przez rodzinę cesarską. Warto zwrócić uwagę na most Nijubashi, który prowadzi do wnętrza pałacu. Trzeba także pamiętać, że ogrody pałacowe otwarte są tylko dwa razy w roku w kwietniu, kiedy można przyjść zobaczyć cesarza.

3. Dzielnica Ginza

Będąc w Tokio warto wybrać się do dzielnicy Ginza. Jej nazwa pochodzi od mennicy srebra, która była w tym miejscu w latach 1612-1800. Jest ona najbardziej ruchliwą dzielnicą handlową miasta i jedną z najdroższych. Właśnie w niej dochodzi do spotkania pięciu starożytnych dróg, które łączą główne miasta Japonii. W dzielnicy znajduje się mnóstwo ekskluzywnych sklepów, kawiarni oraz restauracji. W jej skład wchodzą takie domy towarowe jak Isetan oraz Matsuya. Znajduje się tu także teatr kabuki. Region ten rozwinął się po trzęsieniu ziemi w 1923 roku.

4. Park Ueno

Kolejnym miejscem na liście punktów godnych zwiedzenia w Tokio jest Park Ueno. Powstał on dzięki dotacji cesarskiej w 1924 roku. Znajduje się w nim kilka obiektów wartych odwiedzenia w tym Muzeum Narodowe, centrum kultury, staw Shinobazu, świątynia poświęcona Benzainten, ogród zoologiczny oraz pomnik Takamoriego Saigō z psem. Park jest atrakcją nie tylko la turystów. Mieszkańcy często przychodzą tu się zrelaksować i wypocząć. W parku rośnie ponad 2000 drzew wiśni, co szczególnie w porze kwitnienia daje nieziemskie widoki.

5. Muzeum Narodowe

Największe, a także najstarsze muzeum w Japonii. Zostało założone w 1872 roku. W jego skład wchodzą obiekty archeologiczne oraz dzieła sztuki z obszaru całej Azji. Znajduje się tu ponad 100 tysięcy obiektów. Organizowane są w nim także imprezy edukacyjne oraz prowadzone badania naukowe. Muzeum znajduje się w parku Ueno.

6. Narodowe Muzeum Sztuki Zachodniej

Muzeum zostało otwarte 10 czerwca 1959 toku. Dzięki niemu można się dowiedzieć wiele na temat sztuki i kultury krajów zachodnich. Najstarsze eksponaty w muzeum pochodzą z okresu renesansu. W muzeum są prowadzone badania nad materiałami związanymi ze sztuką zachodu. Dokonuje się także ich renowacji. W muzeum znajdują się obrazy i rzeźby m.in. Rubensa, Dalacroixa, Courbeta, Maneta, Renoira, Van Gogha, Picassa oraz Pollocka.

7. Chram Meiji

Chram Meiji jest najważniejszym shintoistycznym chramem w Tokio. Położony jest w parku Yoyogi w dzielnicy Shibuya. Został wzniesiony, aby uczcić pamięć cesarza Meiji, który panował w latach 1868-1912. Chram zbudowano w miejscu poligonu, które cesarz wybrał dla dokonywania przeglądu wojsk. Budowano go w latach 1915-1920. Chram został zbombardowany w 1945 roku. Odbudowano go 40 lat później. Największe tłumy są tu w okolicach Nowego Roku, kiedy to Japończycy przybywają, żeby się pomodlić oraz kupić dobre wróżby na nowy rok.

8. Tokyo Skytree

Tokyo Skytree to wieża widokowa i telewizyjna, która leży w dzielnicy Sumida. Jest to najwyższa budowla w Tokio. W 2011 roku osiągnęła 634 metry wysokości, co dało jej status najwyższej wieży na świecie, a także drugiego miejsca na liście największych budowli. Wyprzedzała ją tylko Burdż Chalifa. Wieża została otwarta 22 maja 2012.

Co jeszcze warto zwiedzić w Tokio?

Atrakcje Tokio
Źródło: Pexels.com

Tokio jest uważane za najdroższe miasto na świecie. Mimo to co roku miliony turystów przyjeżdżają je odwiedzić. Łatwo się w nim poruszać dzięki dobrej komunikacji miejskiej m.in. dobrze rozwiniętym metrze.

Stolica Japonii słynie z licznych atrakcji, z których warto skorzystać w trakcie podróży: muzeów, teatrów, festiwali. Posiada także międzynarodową kuchnię oraz profesjonalne kluby sportowe. Wiele osób wybiera się na koncert orkiestry symfonicznej czy koncerty muzyczne.

Poza wyżej wymienionymi atrakcjami warto w trakcie podróży zwrócić uwagę także na muzeum Miraikan oraz Narodowe Centrum Sztuki. Tokio jest miastem tak różnorodnym, że podróżnicy z całego świata znajdą w nim coś godnego uwagi. 

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Flora says:

    Marzenie! ale taki wyjazd sporo kosztuje. Może kiedyś się uda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.